[Home][Univerzita][Vrcholy][Protomy][Cesty][Oldskauti][Kontakty-Odkazy]

Kometa/67, Ludmila Honková, 1990, Opava, 8.12.2003, 26.7.2004, 231 dní

MŮJ  VÝSTUP  NA  MT. EVEREST
(13. osmitisícovka)

Takže dostala jsem se k tomu díky Báře , kterou všichni dobře známe- vylezla už nejmíň 5 osmitisícovek, ani se to už nedá počítat…

Samozřejmě pro mě byl nejhorší  začátek – dokopat se k tomu, abych se nějak překonávala.

Ale jak tak čas utíkal , tak jsem si zvykla na to, že jsem si skoro každý večer sedla  a zapsala do tabulky  své zisky, díky kterým jsem si upevňovala svou vůli. Když jsem si prostě řekla, že něčeho dosáhnu, tak jsem zaťala zuby  a přes všechny překážky jsem se dostala do cíle, kde už na mě čekal dobrý pocit z toho, že jsem se dokázala přemoci a opravdu dosáhla toho, čeho jsem chtěla.. Tím jsem hlavně postupem času získávala vládu nad sebou.

Protože jsem rádkyně skautské družiny, tak jsem svemy získávala hlavně za vedení družinovek, výprav a jiných skautských akcí. Ale také hodně S bylo z mého velkého přemáhání -  a to chození denně aspoň 5 km  s převýšením tak kolem 50 m. To jsem každý den šlapala do jednoho, celkem prudkého kopce. Opravdu, řeknu, že jsem se tím naučila totálně využívat své končetiny….. Místy to bylo opravdu velké přemáhání, protože jsem s tím nejednou chtěla prásknout. Ale vidíš – teď jsem šťastná, že jsem se dostala do cíle a vylezla až na vrchol. Taky jsem si den co den zapisovala Modrý život , díky kterému jsem částečně změnila k dobrému svůj denní režim.

Těch činností, za které jsem získávala svemy bylo celkem hodně, takže jsem si dala cíl, že pokořím 1000 svemů měsíčně….

PODAŘILO SE  !!!

Kometa