[Home][Mapa][Univerzita][Vrcholy][Protomy][Cesty][Oldskauti][Hledání][Kontakty-Odkazy]
Oldskauti

MULTIGEN 2005

na sobotu
12. listopadu
v 16 hod.odpoledne,

1.8.2005

Vícegenerační setkávání skautů  z Pardubicka v neformálním prostředí  Manyho restaurace v Nemošicích má již svou tradici. Původně záležitost 12 střediska se rozšířila  a tak jsou zváni i skauti ostatní z celého Pardubicka.

Stolové uspořádání  umožní, aby se u jednoho stolu  sešli společně ti, kteří prožili společně své skautské mládí a při tom mohli pociťovat sounáležitost i s ostatními.

Letošní setkání se uskuteční  v osvědčeném listopadovém termínu

v sobotu 12. listopadu  2005

(den po válečných veteránech, jak praví kalendář) v restauraci u Mandysů. Setkávání započne
již

v 16 hod.odpoledne,

protože někteří přijíždějí i zdaleka. Doba od 16 do 18.30 hod by mohla být věnována různým prezentacím (zajistíme
  dia a dataprojektor pro kratší obrazové sekvence účastníků - do 10 min). Podobně je možné přivézt a vystavit zajímavé vzpomínkové předměty.

Představa je, že tímto způsobem se vzájemně poinformujeme o tom jak se kde skautuje: mladí mohou ukázat ukázky ze současných táborů, starší vzpomínkové sekvence nebo zážitky z rodinného skautingu (dovolená na Islandu, v Antarktidě nebo na měsíci….v Chorvatsku nebo v Posázaví)

Občerstvení, resp. večeře bude v režii účastníků. Společenský program– hudbu k tanci a poslechu  na základě  loňských dobrých zkušeností nejspíše zařídí Elda z 6.od.OS. Možná, že přijde kouzelník a vymyslí pro nás další obohacení programu.

Neváhejte a zapište si 12. listopad do kalendáře!!!

Nezapomeňte, že setkávání  přátel podle posledních výzkumů podporuje imunitní systém!!!

Na Vás na všechny se těší oldskauti ze 6. a 14. klubu OS.

Peak Of My Memory

13.7.2005

Pro oldskauty je tu nová možnost:

Tabulky pro záznam bodů za účast
v tomto projektu jsou ke stažení zde

Výběr z úkolů naleznete zde

Ivan Hons

oldskaut 14.odd. OS  inspiroval  svoji manželku - učitelku, seriálem  Cesta k vrcholu, k využití jeho principu  k třídní soutěži. Více zde.

Pětigen 2002

Akce proběhla podle propozic:
KDY: v sobotu v 15 hod. 9.listopadu 2002
KDE: v restauraci u Mandysů v Nemošicích (linka č.10)

Na programu byl:
film z Brtničky, kytičky na dia z pozůstalosti Járy Žeglitze, dia ze Slavného, info o SKUNIPĚ, video z tábora u Kácova, zpěv, čerstvý ovar, Gambrinus, dobrá parta, která se zase sešla a popovídala.

A kdo tu byl?:
Kyb, Frk, Joe, Tom, Ivan Hons, Nažari, Many, Milan Kudrna, Straš, Šťoura, Zdenek Kulička, Dony, Petr Maléř, Želva, Eva Stanovská, Jarek, Ondra a Jirka Sulženkovi, Míša

Přiložena je skromná fotodokumentace

5gen2002_01.jpg

5gen2002_02.jpg

5gen2002_03.jpg

5gen2002_04.jpg

5gen2002_05.jpg

Pětigen 2000

Akce proběhla podle propozic:
KDY: v sobotu v 9.listopadu 2000
KDE: v restauraci u Mandysů v Nemošicích

A kdo tu byl?:
Skoro všichni

Přiložena je skromná fotodokumentace

5gen_Gigant_Kyb.JPG

5gen_Grizzly_Kyb.JPG

5gen_Tom_Kyb_Frk.JPG

5gen_Zapletal_Kyb.JPG

5gen_zpev.JPG

5gen2002_01_tm1.jpg

Jak jsem našel
Hvězdáře na nebi

Ing. Václav Hübner - Hvězdář, byl ten, kdo mi přes svůj čočkový dalekohled na táboře na Brtničce 69 poprvé ukázal hvězdy a prstenec Saturnu. Dalekohled byl asi tak 80cm dlouhý a průměr čočky...? No je to už více jak třicet let, já byl malý a čočka byla - prostě velká. Hvězdy se nestaly mým životním koníčkem, ale noční obloha a úkazy na ní mě nepřestaly fascinovat. Tak se před rokem stalo, že jsem k noční obloze opět obrátil oči i mysl a zakoupil jen tak pro zajímavost časopis ASTROPIS č.3/2001.

Na konci jsem našel článek o pardubické hvězdárně a o baronu Arturovi Krausovi, který byl na pardubicku průkopníkem astronomie od 1890 až do své smrti 1930. Ing. Václav Hübner, je zde zmíněn jako osoba, která významnou měrou přispěla k dostavbě hvězdářské kupole Domu dětí a mládeže Delta na Dukle. Je zmíněn i jako nadšenec, který dohledával přístrojové vybavení a pozorovací deníky barona Krause s dalším celoživotním koníčkem - skautingem.

V závěru se objevila pak zmínka, že pardubické hvězdárně věnoval možnost pojmenovat svůj objev planetku č. 18647 ondřejovský objevitel planetek Dr. Pravec. A pardubičtí ji pojmenovali po Václavu Hübnerovi. A tak od roku 1998 mezi drahami Marsu a Jupiteru krouží Vaclavhubner.

A pak podle odkazů jsem našel na Internetu tento obrázek

Tak tě bratře Hvězdáři zdravím! Když ne už mezi námi, tak určitě nad námi.

Pro badatele po internetu a astronomických jevech uvádím odkaz, kde najdete parametry a aktuální polohu Hvězdáře: http://neo.jpl.nasa.gov/cgi-bin/db?name=18647

Jaromír Klaban - Jarek

| Mapa | Univerzita | Vrcholy | Protomy | Cesty | Oldskauti | Hledání | Kontakty-Odkazy |