[Home][Mapa][Univerzita][Vrcholy][Protomy][Cesty][Oldskauti][Hledání][Kontakty-Odkazy]
EX0701-01     EX80 – Krkonoše
[Skautský Výzkum][EXPEDICE 80][Texty][Adresar]

EX0701-01     EX80 – Krkonoše

[Zpět nahoru][Následující]

V rámci přednášky tiskového mluvčího NP Radka Drahného, (radek.drahny (zavináč) post.cz) fotografa a původem pardubického skauta

(přečti na www.skauting.cz/skunipa/univerzita /Drahný)

jsme získali periodikum krkonošského svazku měst a obcí „Krkonošská sezóna“ jaro, léto, podzim, s mnoha, pro nás, inspirujícími informacemi:

1. Je zde popsána hřebenová cesta která měří 28 km a pochází z let 1881 – 1886, začíná v Harrachově a končí na Pomezních boudách.
  2. Od června do září jezdí mezi těmito dvěma koncovými body v obou směrech cyklobusy, které mají zastávky, umožňující libovolné nástupy na tůry: ráno tam ,večer zpátky
  3. Přestože v NP nelze stanovat, je možné stanovat v campu v Harrachově,  (www.camping.harrachov.cz) a Vrchlabí (T: 499 422 196 ), které jsou na trase cyklobusu. Na této trase leží i Jilemnice (www.mesto jilemnice.cz), kde je skautský domov s možností přespání a náš velmi dobrý známý: br. Luban (lubas@email.cz)
  4. Z Vrchlabí nás autobus vyveze až na Špindlerovku pod Malý Šišák, tedy na krkonošský hřeben. Odtud jsou dvě možné trasy západním směrem: 1. po hřebenu do Harrachova , 2. po polské straně přes Szklarskou Porebu (www.sklarskaporeba.pl) do Harrachova a dvě trasy východním směrem: 1. po hřebenu přes Sněžku na Pomezní boudy, 2. po polské straně přes Karpacz(www.karpacz.pl, www.karkonosze.pl) na Pomezní boudy.
  5. Možnosti:
    Pěší a vysokohorská turistika, cykloturistika (viz cyklobusy + cyklistické trasy) návštěva prakticky všech turisticky významných míst v Krkonoších, návštěva velkého množství muzeí a galerií, návštěva polských Krkonoš, návštěva celé řady regionálních akcí, poznávání historie, přírody, zvyků, řemesel, krajových jídel, zkušenosti s tábořením v campech, ověřování výstroje a výzbroje a minimalizace jejich váhy, sbírání informačních materiálů do expediční knížky, dokumentace, fotografování, kamerování, malování, panoramatické náčrty, ekonomika expedice (doprava, noclehy, stravování, návštěvy muzeí suvenýry, atd.), a mnoho dalších např. jízdy na koních ..…… viz  turistická informační centra.
  6. Kontakty:
    Viz nahoře:
    Slaneček (iniciátor podzimního skautského úklidu Krkonoš),
    Luban   (vedoucí jilemnických skautů)
    Jízdní řády jsou zdarma v infocentrech a lze je také nalézt na adresách:
  • dasa-palatkova@volny.cz
  • kroupovaklara@muvrchlabi.cz