[Home][Mapa][Univerzita][Vrcholy][Protomy][Cesty][Oldskauti][Hledání][Kontakty-Odkazy]
2.Skautex

Vrcholy  Vrcholy-úkoly  Vrcholy-přehledy  Vrcholy-pravidla  Vrcholy-akce  Vrcholy-listárna

[1.Skautex][2.Skautex][3.Skautex][Skautfest 2004]

2. SKAUTEX 2006

15- 17. září 2006 Perníkové hejtmanství pod Kunětickou horou, Ráby

PARDUBICE

2.setkání   účastníků   internetové Cesty k vrcholu ( www.skauting.cz/skunipa)

jakož i  potenciálních zájemců o ní nebo o  Expediční skauting.

Skautex je zkratka pro expediční skauting, představující hledání  cest pro skauting v nové civilizaci. Program setkání navazuje na loňské zkušenosti a zahrne :

Pátek:        1)  registrace, ubytování , datashow: DVD  z 1. Skautexu 2005 ( ve  22 hod)

Sobota:      2)tradiční výstup na Pardubický Everest: vícenásobné zdolávání okruhu  2300 m dlouhého s převýšením 108 m a se zátěží:  batohem 3 –5  kg podle věku, loňský mužský rekord: 10 okruhů, ženský: 5 okruhů, vlčácký: 5 okruhů  (sobota celkem  6 hod)

3) účast a získávání výškových metrů v aktivizačních bodovaných programech

(Protomech)

4) bodované  soutěže se světovými rekordmany ve vybraných disciplínách

5) Jan Čižinský – Kuklič :  90 minutové komentované, perfektní  DVD : „Se skauty na kolech na Islandu“ o přípravě a realizaci 35 denní fantastické  expedice  43 účastníků ve věku 12 – 26 let, kteří na kolech ujeli 1600 km a objeli celý  Island .

6) táborový oheň s programem a zpěvem účastníků , besedou o Ostrovech Dobré Naděje a také  zprávou skauta Tomáše Maršíka z Aljašky  o  výstupu, jím vedené 5 členné expedice na nejvyšší  horu amerického kontinentu, s nejdrsnějším počasím na světě:Mount Mc Kinley.(6 194m). Je také možné, že  dojde k velikému  překvapení a  přijde i kouzelník.

Neděle:     7) workshop na téma expedičního táboření, kde účastníci budou moci přímo na místě  svého táboření  vystavovat svoje Expediční prezentace (Exprezy) a navzájem  si   předvádět své zlepšováky, vychytávky  a prověřené zkušenosti s výzbrojí a výstrojí, jakož i výsledky výzkumu ( jeden z úkolů internetové  Cesty), které se jim při expedičním táboření osvědčily.Zkopírované  popisy zkušeností na formátu A5 bude možno si  vzájemně  vyměňovat nebo za režijní cenu ( 1listA5/ 1Kč) prodávat.

8) odjezd na pardubické nádraží autobusem:  neděle :13.43

Všeobecné podmínky účasti:

1)podrobnosti o Skautexu 2006 budou prezentovány  na www.skauting.cz/skunipa

2) poplatek za akci činí 80 Kč a  platí  se na místě,závazné  přihlášky do počtu 100 účastníků , (přednost mají na internetu registrovaní  účastníci  Cesty)  posílejte do 3. září 2006  na jiri.klaban@quick.cz . Informační věta přihlášky: “ Přihlašuji se  na Skautex 2006: 1.přezdívka, 2.jméno, příjmení, 3.obec 4. oddíl,  5.počet účastníků, 6.zájem o DVD SKAUTEX 2005 za režijní cenu: ano/ne “

3) akce se koná v expedičním stylu: ve vlastním stanu, s vlastní expediční  stravou, při zajištění základní hygieny v base campu , v  areálu  zámečku -  Perníkového hejtmanství,

které zároveň tvoří  zázemí  pro  vlčata a světlušky v případě špatného počasí ( viz loňské spaní v zámečku).

4) účastníci získají legitimaci pro záznamy  výškových metrů,použitelných v internetových výstupech na osmitisícovky, získávaných na všech činnostech Skautexu podle ceníku, který bude  publikován na  www.skauting.cz/skunipa,

5) alternativně je možná prohlídka hradu i Perníkové chaloupky s muzeem perníku

6. dosažení  base campu (B.C.) v Rábech:

a)z pardubického nádraží pěšky (7km) : podle popisu a plánku na  webu

b)místní dopravou z nádraží: za použití linky č. 16 (přímo k zámečku: jen 17.41 a  22.21)

nebo. č. 17 do Srchu ( 15.10, 16.10, 17.35, 18.35, 20.30) a odtud 2,5 km pěšky do B.C.