[Home][Mapa][Univerzita][Vrcholy][Protomy][Cesty][Oldskauti][Kontakty-Odkazy]

Annapurna  8091m

(33.osmitisícovka)

Zpráva o výstupu

Annapurna, desátý nejvyšší vrchol světa, hora, která by mě ve skutečnosti měla už dávno pohřbít někde ve svých svazích, protože lézt na ni s tří a pětiměsíční přestávkou, to by se normálně asi moc nedalo :) A vůbec, mám z toho svého výkonu trochu smíšené pocity. Zpočátku to šlo, zapisovala jsem pravidelně každý den, třebaže většina svemů byla z běžných činností. V březnu jsem taky dělala čekatelky, u kterých mi Cesta svým způsobem docela pomohla. Ono se to možná nezdá, nejsou to žádné konkrétní věci, spíš jenom to vědění, že ať se cokoliv jeví jakkoliv těžce a nesplnitelně, člověk zkrátka nesmí pořád přemýšlet nad tím, že se mu to nikdy nepovede a prostě začít.

Přes prázdniny to ale začalo být horší, i když by jeden řekl, že to bude přesně naopak. Z tábora mám svemy akorát za účast na něm, protože jsem prostě nebyla schopna si sednout a všechno to zapsat, no a pak jsem v srpnu přestala lézt úplně.

Až jsem nakonec v listopadu, na hukvaldském semináři, byla nalezena a pozdravena Kytičkou a celý tenhle asi půlminutový rozhovor :) mě dokopal k započítání nějakých svemů za celý podzim, ale tím to tak nějak skončilo a zase pětiměsíční nečinnost. A potom zase jedna akce, která mě nakopla k pořádnému zamyšlení a „návratu“ k lezení. Započetla jsem nějaké svemy z dovolené v Rakousku a ejhle, skoro dvě stě padesát metrů nad Annapurnou. Opravdu moc nechápu, jak jsem se tehdy na podzim mohla zastavit jenom pár metrů pod vrcholem.

Kvůli tomuhle všemu mi sice chyběla radost z dosažení cíle, na druhou stranu mám zase aspoň trochu dobrý pocit z toho, že jsem se dokázala opět postavit na nohy a lézt dál. A to je asi taky to hlavní, co si z výstupu na Annapurnu odnesu, a ne, že bych si myslela, že je to málo :) A pak taky velké plány a nadšení pro cestu na další vrchol, který teď prostě zvládnu bez dlouhé přestávky a jo a jo a jo :)