[Home][Univerzita][Vrcholy][Protomy][Cesty][Oldskauti][Kontakty-Odkazy]

e- mail: klabanova(zavinac)seznam.cz

MŮJ  VÝSTUP  NA  BROAD  PEAK
10. osmitisícovka)

Už uplynuly tři roky od data, kdy jsem se dala na tuto soutěž. Rozhodla jsem se že budulézt osmitisícovku Broad Peak (8047m). Od konce září  roku 2001 se mi podařilo konečně tu osmitisícovou laťku překonat.. Ta moje cesta  mi připadal velmi obtížná, protože se věnuji basketbalu a to představuje skoro každý víkend zápasy a taky jsem se do toho připravovala  na přijímací zkoušky na vícelété gymnazium.Naštěstí se mi to podařilo a 500 svemů přibylo.

O prázdninách mi celkový počet svemů často naskakoval, bylo více času.

Když jsem si přečetla jednu podmínku, že rozdíl mezi kódy musí být +_ 200 SVM, byl to pro mě docela veliký problém, protože  ze začátku jsem měla hodně svemů za fyzičku (kód 1). Měla jsem za ni  asi 3500. Naštěstí se daly některé přebývající svemy přesunout do jiného kódu. O letních prázdninách jsme se s dědou, bráchou a babičkou rozhodli, že podnikneme výlet po Českomoravské Vysočině. Nakonec jsme z toho napsali knížku „ Vysočinou za Unescem“. Zúčastili jsme se v soutěži o nejlepší knihu.

Vymyšlené úkoly byly velmi zajímavé a poučné  a u některých jsme  se i zasmáli. Docela se mi líbilo pojídání hlemýždě. Nebyl nic moc, ale s okurkou a chlebem se dal sníst. Připadá mi ale trochu divné, že za  anglický kvíz (slovíčka) jsem dostala skoro 50 svemů stejně jako za ochutnání hlemýždě , což mi připadá důležitější a těžší. Také mě bavilo vaření. Do té doby jsem se pořád vaření bála, že bych mohla něco zkazit |(což je docela možné) a celé jídlo by nebylo vůbec dobré nebo by kuchyň mohla vzplanout. Po uvaření první česnečky se tyto obavy trochu zmešily a po koprovce  už byly zanedbatelné. V mnoha věcech jsem se díky této soutěži zdokonalila anebo jsem se je naučila.

Po přepsání mých tabulek na počítači jsem zjistila, že mi celkový součet nevychází úplně přesně ( asi o 5 svemů). Doufám, že to nebude vadit. Celá hra se mi velmi líbila, ale vzhledem k času už další horu lézt asi nebudu.

Anež